>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

S.S.S

S.S.S.Düğün1 S.S.S

Düğün fotoğrafçılığı hakkındaki Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda sorunuza cevap bulamadınız mı? Bize sorun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

Düğün Fotoğrafçılığında

Sizin farkınız nedir ?

Konsept düğün fotoğrafları çeken birçok firma ve fotoğrafçı arkadaşlarımız var. Hepsi kötü biz en iyisiyiz diye birşey söz konusu değil. Bizden daha başarılı fotoğrafçı arkadaşlarımız olduğu gibi daha başarısız olan ve sektöre yeni girmiş birçok fotoğrafçı arkadaşlarımız mevcut. Daha başarılı olan arkadaşların başarılarının en büyük sırrı çalışma ücretleridir. Daha fazla fotoğrafçı kullanarak daha farklı açılardan fotoğraflar ve daha farklı kompozisyonlarda fotoğraf elde ediliyor dolayısıyla bu da beğeniyi artırıyor. Diğer bir konu ise çekilen fotoğrafların teker teker renk, konstrast, kadraj vb. gibi teknik ayarlamaların yapılması yani fotoğraflarla daha fazla zaman geçirmek, mağlum bu durumda maaliyet demektir.
Bizler oturup sohbet etmediğimiz çiflerimiz ile çalışmıyoruz. Başarımızın ince nüanslarından birisi çiftlerimiz ile bir bağ kurmamızdır. Bizler sanatımızı kullanarak sizleri mutlu ediyor ve yeni arkadaşlıklar ediniyoruz. Düğün gününden önce, çiftlerimizin bir çoğunun gün boyu yanında bir fotoğrafçının olmasından dolayı çekinceleri oluyor. Sohbet etmeye başladıktan sonra uzun yıllardır düğün fotoğrafları çektiğimiz için tecrübelerimizden dolayı bizi artık fotoğrafçı olarak görmeyeceksiniz. Biz o gün, sizden önce defalarca düğün görmüş kişiler olarak sizinle birer nedime, sağdıç veya profesyonel düğün danışmanı gibi oluyoruz.

Albüm tasarım süreci nasıl işliyor ?

Düğün fotoğraflarınız en kısa sürede (maks. 10 gün) sonra fotoğraflarınızı size özel hazırlanmış bir web galeriye yüklüyor ve şifresini sizinle paylaşıyoruz. Bu galeriden albümünüzde olmasını istediğiniz 30-40 adet fotoğrafı ve albüm tasarmın stilini seçip bize bildiriyorsunuz. Sonrasında özel tasarımcımız albüm tasarımınızı özgün olarak size özel tasarlayıp, albüm provanızı size gönderiyoruz. Değişiklik istediğiniz taktirde, değiştirilip tekrar onay için size gönderiliyor. Onayınızın ardından baskı sürecine geçiliyor.

Albüm kalitesi neye göre değişiyor ?

Piyasada birçok düğün albümü yapan firmalar mevcut. Çok çeşitli fiyatlara sahip olan bu albümlerin kaliteleride çok çeşitlidir. Fotoğraf baskısı olarak gelişen teknoloji ile 3 farklı metod vardır. Bunlar ; geleneksel baskı metodu, inkjet baskı metodu, termal baskı metodudur.
Geleneksel metod harici diğer metodların baskısı ucuza maal olmasıyla beraber kalite yönünden çok zayıftır. Bu tip baskılar senelere yenik düşerek fotoğrafın renkleri uçmaktadır. Geleneksel baskı yönteminde kullanılan kağıtların kalitesi de fiyata etken olmaktadır. Kodak firmasının ya da fujifilm markasının ipekli kağıtlarını albümlerimizde kullanmaktayız.
Ayrıca albüm firmalarının albümleri yapıştırdıkları yapıştırıcılar da çok önem arz etmektedir. Üretici firmaların hesapları şu yöndedir. 1 takım albümden yapıştırıcı maaliyeti 4 tl tasarruf etmek küçük hesap olsada firmalar aylık 1000 albüm yaptıklarında bu fark 4000 tl ye ulaşıyor. Dolayısı ile de firmaların bazıları kalitesiz yapıştırıcı kullanmaktadır. Buda zamanla açılan albümleri doğuruyor. Yapışmanın düzgün olması için preste kurumasının sağlanması daha sağlam ve düzgün bir forma getirirken, sürümden kazanmayı hedefleyen albüm firmaları da albümün kuruması için preste bekletmeyi de tercih etmezler.
Bizler çiftlerimiz ile arkadaş oluyoruz dolayısı ile 3-5 sene sonra bozulan, solan, yırtılan albümler bize yakışmaz. Bundan dolayı albüm yapılmasına çok özen gösteriyoruz. Kalitenin bir fiyatı oluyor buda bir gerçek.

Düğün hikayesi nedir ?

Düğün hikayesi ; gelin ve damadın kuaför öncesi hazırlıklarından başlayarak, kuaför aşamaları, dış çekim mekanına mekanına yolculuk, dış çekim, buradan kız evine varış ve (bazen) kız alma töreninin fotoğrafları ve sonunda eğer düğün mekanı buna müsaade ederse ilk dansınıza kadar tüm özel anların fotoğraflanmasıdır. Bazı çiftlerimiz tüm sürecin düğün albümünde yer almasını isterken bazı çiftlerimiz yalnızca dış çekimi düğün albümüne koyup hikayenin diğer fotoğraflarını dijital olarak teslim almayı tercih ediyorlar.  Düğün Hikayesi çekimlerinde toplam çekim süresi sınırlı değildir çünkü istediğiniz an yanınızdayız. Düğün hikayesi genellikle anlık gelişen spontane fotoğraflardan ve sitemizden incelediğiniz özel pozlardan oluşuyor.

Dış mekan çekimi nedir ?

Çiftlerimizin birçoğu, düğün hazırlıkları esnasında fotoğraf çektirmek istemiyor. Klasik stüdyo çekimi istemediklerini belirten çiftlerimiz düğün mekan çekimi istiyorlar. Bu durumda 1,5-2 saatlik bir sürede dış mekanda çiftin fotoğraflarını çekiyoruz. Dış mekan çekimi içerisinde ; kuaförden sonra yapılan gelinle damadın duygusal pozlarından oluşan ve detaylardan oluşuyor.

Sadece gelin ve damadı mı çekiyorsunuz ?

Gün içindeki tüm detayları, etrafınızdaki koşturmacayı, yanınızdakileri, düğün detaylarınızı da çekiyoruz. Ayırabildiğiniz 1,5-2 saatlik süreçte kurgusal olarak dış mekan fotoğraflarınızın çekimini gerçekleştiriyoruz.

Kaç fotoğraf çekiyorsunuz ?

Düğün hikayesi için 800-1500 adet fotoğraf, dış mekan albüm çekimi için ise 300-500 adet fotoğrafı size orjinal çözünürlükte, size özel tasarlanmış etiketli bir DVD içerisinde teslim ediyoruz. Satın alınan her pakette DVD standart olarak veriliyor. Hangi paketi aldıysanız, paket içeriğindekilerinde en kısa zamanda teslimi yapılır.

Ekip kaç kişiden oluşuyor ?

Düğün hikayesi çekiminde gelinin yanına 1 fotoğrafçı, damadın yanına 1 fotoğrafçı geliyoruz. Kimi zaman 2.fotoğrafçıya ihtiyaç olmuyor (aynı yerde hazırlanma gibi durumlarda) veya damadın hazırlıklarında fotoğrafçı istenmediğinde. Bu durumlarda 1 fotoğrafçı çalışabiliriz. Bu tamamen sizin isteğinize kalıyor. Çekim özelliğine göre fotoğrafçı sayısı artabiliyor.

Ankara dışına çekime geliyor musunuz ?

Türkiye’nin her yerinde düğün çekimi yapıyoruz. Şehir dışına çıkmak için ulaşım, konaklama gibi masraflar paket ücretine ekleniyor. Seçilen düğün çekim paketi mesafe ve süreye bağlı olarak farklı alternatifler sunuyoruz.

Çekim ücreti nasıl ödeniyor ?

Düğün çekiminiz için ödemenizi rezervasyonda %50’sini nakit, eft-havale ile , kalan kısmını çekim günü nakit yada kredi kartınızla yapabilirsiniz. 
Fiyat politikamızda şeffaflık sağlamak için, tüm düğün paketlerimizin fiyatları sitemizde sunulmuştur.

Çekimi 2-3 saat gibi bir zamana sıkıştırmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

O halde aynı fikirdeyiz. Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz en rahat çekimleri ve çektiğimiz en iyi düğün fotoğraflarını düğün günü dışında bir gün ayarlayıp, geniş vakitte rahat ve sistemli biçimde yaptığımız çekimlerden elde ettik. Her ne kadar düğün dışında bir gün gelinlik giymek zor bir karar gibi görünse de henüz bunu yaptığına pişman olan bir gelinle karşılaşmadık. Düğün günü stresinden, aç ve susuz şekilde koşturmaca ve bunun getirdiği yorgunluktan ve hafta sonu trafiğinden uzak, sessiz, sakin, huzurlu ve mükemmel sonuçları olan tüm gün sürecek bir çekimin herkesi memnun edeceğine eminiz.

Çekim yerini nasıl tayin ediyorsunuz ?

Fotoğraf çekimine mani olacak bir durum olmadığı sürece, “ışık ve güvenlik vb..” hemen hemen her yerde çekim yapabiliriz. Yaptığımız ön görüşmede karşılıklı fikir alışverişi ile çekim yerini sizinle birlikte belirliyoruz. Ancak bazı parklar ve köşkler profesyonel çekim için ekstra ücret talep ediyorlar. Bunun gibi durumlar dışında önemli olan şey çekime ne kadar vakit ayırdığımızdır. Eğer yeterli vakit varsa heryerde çekim yapabiliriz

Ne zaman rezervasyon yapmalıyım ?

Genellikle düğünler hafta sonları olduğundan ve bir günde sadece bir çift ile çalıştığımızdan dolayı, mümkün olduğu kadar erken bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.

Çekimlerde ne gibi aksesuarlar kullanılır ?

Herkese aynı aksesuarı kullanıp aynı fotoğrafları tekrar etmek istemediğimiz için ve aksesuarlar kişiye özgü farklılık gösterdiği için bu tip görsel detayları bulundurmuyoruz. Yaptığımız ön görüşmede planlayıp detayları belirliyoruz.

Çekimler gece devam ediyormu ?

Gece çekim yapmamıza imkan tanıyan mekanlarda tabiiki gece çekimlere devam ediyoruz. Çünkü inanıyoruz ki gece eğlence anları hikayenizi tamamlayacak en güzel anlardır. Bu konuda düğününüzün olacağı mekanla iletişime geçip gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Baskı kalitesi neye göre değişiyor ?

Piyasada birçok fotoğraf baskısı yapan firmalar mevcut. Çok çeşitli fiyatlara sahip olan bu albümlerin kaliteleride çok çeşitlidir. Fotoğraf baskısı olarak gelişen teknoloji ile 3 farklı metod vardır. Bunlar ; geleneksel baskı metodu, inkjet baskı metodu, termal baskı metodudur.
Geleneksel metod harici diğer metodların baskısı ucuza maal olmasıyla beraber kalite yönünden çok zayıftır. Bu tip baskılar senelere yenik düşerek fotoğrafın renkleri uçmaktadır. Geleneksel baskı yönteminde kullanılan kağıtların kalitesi de fiyata etken olmaktadır. Kodak firmasının ya da fujifilm markasının ipekli kağıtlarını baskıda kullanmaktayız.

Düğünden ne kadar süre sonra fotoğraflarımı görüyorum ?

Düğün

ünüzden maksimum 10 gün sonra fotoğraflarınızı size özel hazırlanmış bir web galeriye yüklüyor ve şifresini sizinle paylaşıyoruz. Bu şifreyi ve linki dilediğiniz kişiyle paylaşıp en özel gününüzün mutluluğuna dahil edebilirsiniz.