>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

Evlilik Listesi

Evlilik Listesi

Amerikan kültüründe yer alan evlilik listesi hazırlama bizim kültürümüze de girdi. Evlilik listesi hazırlanmadığı dönemlerde yeni evli kişinin evine “hayırlı olsun” ziyaretine gelenlerin aldıkları evlilik hediyeleri birbirinin benzeri ya da genç evlilerin işine yaramayan bir eşya olabiliyordu. Günümüzde ise evli çift ihtiyaçlarının yer aldığı listeyi yapıyor onlara hediye alacak olanlar ise kendi maddi imkanlarına en çok uyan ihtiyacı yeni evlilere hediye olarak alıyor.
Böylece aynı hediyeden gelme ya da gelen hediyenin beğenilmeme gibi bir olasılığı olmuyor.  Halen bir çok kişiye ters gelse ve görgüsüzlük olarak adlandırılsa da bu gelenek önümüzdeki zamanlarda daha da çok yaygınlaşacak gibi görünüyor.
Evlilik listesini hazırlayacak olan çiftin rast gele liste hazırlaması kullanamayacağı bir eşyanın hediye olarak gelmesi anlamını taşıyacağı için evlerinin büyüklüğünü, sevdikleri ve sevmedikleri renkleri ve stillerini tespit ederek ona göre ihtiyaç listesi yapmaları daha uygun oluyor.
Türkiye’de de bazı mağazalar aynı Amerika’da olduğu gibi evlilik listesi hazırlayan çiftlere yardımcı oluyor.
Bu tür mağazalar genelde çeşidi bol mağazalar olarak göze çarpıyor.
Liste hazırlarken çiftler listelerini birinci derece gerekli, ikinci derece gerekli ve üçüncü derece gerekli olarak ayırdıkları takdirde daha gerçekçi ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir liste hazırlamış olacaklar.
Liste hazırlanırken önce günlük kullanılacak ve birinci derecede önemli olan eşyalar (örneğin tencere, tava, tabak ve benzeri) ihtiyaç listesinde eksik bulunmaması için kullanılan  bir mutfak örnek alınarak liste hazırlanabiliyor. Bu konuda mutlaka aile büyüğünün yardımını da almanız listede hiçbir şeyin eksik kalmaması için önem taşıyor.
Yemek davetleri için kullanılacak eşyalar da listeye ekleniyor fakat bunu yaparken yemek odası takımına uygun eşyalar olması gerekiyor. Çünkü nostaljik esintiler yaratan yemek takımına modern tabak takımı uygun düşmüyor.
Öte yandan damatla gelinin stilini yansıtmayan eşyalar bir süre sonra yenileri alınacağı için ekstra masraf yaratıyor  o yüzden ihtiyaç listenize sadece ihtiyaçların isimlerini yazmak yerine mağazadan beğenilen eşyaların ayırtılarak hediye almak için gelenlerin o eşyaları alması sağlanabilir. Bu konuda mağaza görevlisi hediye alacak olan kişiyi yönlendirebilir.
Evlilik listesi sadece hediye alacak olanlar için değil genç çiftin bundan sonra beraber olarak yaşayacakları eve alacakları eşyaları ve bu eşyaların öncelik sırasını tespit etmek için de gerekli olan bir uygulama. Bu yüzden ister Amerikan kültürü düğünde uygulansın ister  eski gelenekler yaşatılsın mutlaka bir ihtiyaç listesi hazırlanmalı. Listedekiler, bütçeye uygun olarak ve öncelik sırasına göre alınmalı.
Günümüzde evliliklerin borçla yapıldığı düşünülerek evlilik hediyesi alacak olanların gelinle damadın hoşuna gitmeme ya da aynı hediyeden olma ihtimaline karşı bu tür hediyeler almak yerine düğünde olduğu gibi altın getirmesi ya da getirdiği hediyenin değişim kartının olmasına özen göstermesi daha da uygun olur gibime geliyor.