>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

Düğün Hikayesi

Düğün Hikayesi

bir düğünü belgeler ve düğün denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şey hiç şüphesiz ki eğlence. Doyasıya eğlenilen zamanda çekilen fotoğraflara bakıldığı zaman da görülebileceği üzere hepsinde herkes çok mutlu gözükür ve herhangi bir detay bulunmaz. Ancak konu düğün hikayesi olduğu zaman işler değişmeye başlar. Çünkü düğün hikayesi çekimini yapan fotoğrafçının ilk amacı, mümkün olan en güzel detayları yakalamak olur. Şimdilerde onlarca farklı fotoğrafçı bu konu ile alakalı başarılı çekimler yaptığını söylese de çiftlerin fotoğrafçı seçiminde dikkatli olması, daha sonrasında meydana gelecek sorunların çözümü olacaktır. Düğün hikayesi ile alakalı fotoğrafçı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise fotoğrafçının bu konudaki çalışmaları.

Bunun nedeni ise düğün hikayesi çekiminin içerisinde oldukça dikkat çekici ayrıntıların bulunması. Öncelikli olarak bu tarz bir çekim yapılırken fotoğrafçı ve çift bir ön görüşme yaparlar. Bu görüşme esnasında çift fotoğrafçının daha önceki çalışmaları incelendiği zaman yapılacak düğün hikayesi çekimleri ile alakalı fikir sahibi olunabilecektir. Eğer ki çekimler için fotoğrafçı ile anlaşılacaksa ikinci olarak konuşulması gereken en önemli şey, saat kaçtan itibaren ve nasıl bir şekilde çekim yapılacağı. Kimi çiftler gelin ve damadın kahvaltısından itibaren çekimlerin yapılmasını isterken kimileri de kuaföre saç yaptırılmaya giderken düğün hikayesi çekimlerinin başlamasının yeterli olacağını düşünürler. Dolayısıyla yapılacak görüşmeler sonrasında fotoğrafçı düğün planına uygun bir plan yapar ve sürekli çift ile iletişime geçerek düğün günü yapılacak çekimler ile alakalı sürekli bir şekilde çifti bilgilendirir.

Düğün gününe gelindiği zaman ise belirtilen yer ve saatte fotoğrafçı düğün hikayesi çekimi için hazırdır. Kaliteli bir fotoğrafçı birbiri ardına fotoğraf çekmek yerine gidişatı izler ve buna göre hangi anları çekmesi gerektiğini bilir. Kimi kişiler fotoğrafçıların sürekli bir şekilde kendilerini takip etmelerinin onların hareketlerini kısıtlayacağını düşünürler. Ancak fotoğrafçıların büyük bir kısmı zaten daha öncesinde bu konu ile alakalı çalışmalar yapıyor. Böylece çiftlerin düğün öncesinde nasıl bir sıkıntıya düştüğünü ve koşuşturmalarını bilerek ona göre oldukça etkili bir şekilde fotoğraf çekimlerini yapıyor. Bu sayede düğün hikayesinde çekilen fotoğraflarda çok doğal kareler yer alıyor.

Düğün Hikayesi

çekimleri yapılırken aynı zamanda fotoğrafçı çiftlere kimi zaman yardımcı oluyor. Onların en gergin anlarında yaptıkları düğün hikayesi çekimlerini çifte gösteren, onlar ile iletişime geçen fotoğrafçı böylece onların kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyorlar. Bilinenin aksine fotoğrafçılar gün içerisinde düğün hikayesi çekimi yaparken çoğu zaman kendilerini neredeyse bulunan ortamdan soyutlarlar. Öyle ki kimi zaman çiftler fotoğrafları incelerken bunların ne zaman çekildiğini bilemezler bile. Fotoğrafçı bu çekimi yaptıktan sonra çekilen fotoğrafları teker teker inceleyecek ve düğün hikayesinde hangi fotoğrafların istenmesi gerektiği ile alakalı çalışmalar yapacaktır. Böylece çiftler fotoğraflar eline geçtikten sonra incelemeye başladıkları zaman yaşamış oldukları bu günü tekrardan yaşamaya başlayacak ve böylece aslında o anlarda ne denli güzel zaman geçirdiğini hatırlayacaktır. Başarılı bir düğün hikayesi çifte düğün gününü yaşatan çekimlerin bütünüdür.