>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

Düğün Fotoğrafçısıyla Bir Gün

Düğün Fotoğrafçısıyla Bir Gün

Özel anınızı bir daha fotoğraflama ve görüntüleme imkanı olmadığından fotoğrafçı seçimi çok önemlidir. Fotoğrafçı ararken gerekirse ustalık belgesi incelenmeli, fotoğraftaki kişi ile fotoğrafları çekecek kişi farklı ise anlaşma yapılmamalıdır.  Ayrıca fotoğrafçı dendiğinde aklınıza tek bir kişi gelmemelidir.
Fotoğrafçılar Fotoğrafı çekecek kişi, flaşı tutacak kişi, ışığı ayarlayacak kişi olmak üzere en az 3 kişiden oluşmalıdır. Bazı fotoğrafçılarda video çekimlerinin yapacağı kameraman da fotoğraf stüdyosu tarafından karşılandığı için en az 4 kişilik bir ekipten bahsetmekteyiz.
Fotoğraf çekiminde 3 ayrı ekipten ve en az 3 kişiden bahsetmemiz bu işin ne kadar önemli olduğunu anlamanıza yetmiştir sanırım.
Sadece ekibin değil fotoğraf çekiminin yapılacağı makineden flaşlara, ışıklara kadar teknik malzemede önemlidir.
Eğer nikah ve düğün farklı yerlerde yapılacaksa, fotoğrafçıyla anlaşırken kına gecesi fotoğrafları, stüdyo öncesi fotoğraflar stüdyo ya da açık ortamda ve fotoğraf albümünüzde olacak nikah öncesi fotoğrafları, nikah fotoğrafları, düğün fotoğrafları ve düğün sonrası fotoğrafları olarak anlaşmanız düğün gününüzde fotoğrafçınızın belli bir saatten sonra sizi yalnız bırakarak kötü bir sürpriz yapmasını engelleyecektir.
Stüdyo öncesi fotoğraflar derken kastettiğimiz düğün sabahı erkeğin kızı kız evinden alırken çekilen kız tarafının aile bireylerinin fotoğraflarıdır.
Burada önce gelin adayı ve ailesi, sonra gelin ve damadın çekimleri yapılır damadın gelinle beraber kız evinden çıkarken fotoğrafları çekilir.  Kız evinin önünde damadın ailesinin de fotoğrafı çekilebilir. Buradaki çekimlerde gelinlik ev damatlık genellikle kullanılmamaktadır.
Çekilen bu fotoğraflar çoğaltılarak düğüne katılamayacak ailenin önemli kişilerine gönderilir ya da evlenecek kişiler haber değeri taşıyan kişilerse basına servisleri yapılır.
Gelin ve damat evden alındıktan sonra kuaföre oradan da stüdyoya ya da açık hava fotoğraflarının çekileceği yere gider burada da albüme konacak fotoğraflar çekilir. Eğer nikah ayrı düğün ayrı yerde yapılacaksa nikah fotoğrafları daha sonradan da düğün fotoğrafları çekilir.
Düğün fotoğraflarında gelin ve damadın salona girişi, pastayı kesmeleri, damadın gelini dansa kaldırması aynen nikah fotoğrafında olduğu gibi spontane geliştiği için fotoğrafçı çifti takip etmeli özellikle gelin ve damadı göz göze geldiği zamanlarda çekmelidir.
Düğün fotoğrafında fotoğrafçılardan biri gelin ve damadı takip ederken diğeri gelin ve damadın ailesini takip etmelidir yani iki ayrı fotoğrafçı bulunmalıdır.  Fotoğrafçı gelinin ve damadın ailesini tanımadığı için aileden biri bu gibi durumlar için ikinci fotoğrafçıyı yönlendirmelidir.
Düğün sonrası çekimlerde ise gelin ve damat düğün mekanını terk ederken çekilecek fotoğraflardır. Bu sebeple düğün bitmeden 20 dakika kadar önce fotoğrafçının gerekli hazırlığı yapması gelin ile damadın da mekanı yavaş adımlarla terk etmesi yerinde olmaktadır.
Stüdyo resimleri dışında arka fon resimleri kullanılmaz.
Bu yazıdan anlaşılacağı gibi fotoğrafçı sabahtan akşama kadar gelinle damadın her anında yanında olmalıdır.