>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğünlerin ölümsüz bir hale gelmesini sağlayan kişiler hiç şüphesiz ki düğün fotoğrafçılarıdır. Düğünün en güzel detaylarını fotoğraflayan bu kişileri klasik şekilde fotoğraf çekenlerden ayıran en büyük özelliklerin başında ise bu esnada profesyonel fotoğraf çekimi yapmaları geliyor. Yani kullanılan ekipmanların hepsi özel olarak seçilmektedir ve istenilen konsepte bağlı olarak fotoğrafçı uzun süreler boyunca çiftin yanında kalır ve onların en güzel anlarına şahitlik eder. Şimdilerde pek çok kişi kolay bir şekilde düğün fotoğrafçılığı yapabileceğini düşünmesi sonrasında ortaya bu tarz işlerini yaptığını söyleyen ancak sonucunda da ciddi başarısızlıklara imza atan kişiler çıkmaya başladı. Bunu engellemek adına yapılması gereken en önemli şey ise kaliteli fotoğrafçılar arasından seçimi yapmak.

Klasik fotoğraf çekiminden çok daha farklı bir şekilde yapılan düğün fotoğrafçılığında en önemli olan şey zaman. Çünkü düğün oldukça hızlı bir şekilde ilerlerken bu anların yakalanması için fotoğrafçının sürekli bir şekilde hazır olması gerekiyor. Aksi bir durumda sürekli bir şekilde klasik pozlar çekilecek ve çiftler çekilen fotoğraflardan kesinlikle memnun kalmayacaktır. Bunu engellemek adına fotoğrafçıların yapması gereken şeylerin başında, çekim öncesinde mutlaka çift ile bir araya gelmek ve onların neler istediği konusunda fikir sahibi olmak geliyor. Birçok çift günlük hayatlarında da fotoğraf çektirmekten hoşlanmadığı için profesyonel fotoğraf çekimi denildiği zaman kendilerini çok daha rahatsız hissetmeye başlıyorlar.

Düğün fotoğrafçısı ise bu durumun önüne geçmek adına onlara yapacakları şeyleri anlatarak poz vermekten çok mümkün olduğu kadar doğal olmalarını tavsiye ediyor. Böylece ortaya aslında tahmin edilenden çok daha güzel fotoğraflar çıkacaktır. Yapılacak olan düğün fotoğrafçılığı için mekana gelinmeden önce gerekli olan ekipmanların sağlanması gerekiyor. Bu ekipmanların başında ise en az iki farklı gövdeyi düğüne ya da düğün için fotoğrafın çekileceği mekana getirmek geliyor. Bilineceği üzere profesyonel fotoğraf çekimi için en fazla gereken şey; lensler. Bu lensleri sürekli bir şekilde gövdeye takıp çıkarmak, fotoğrafçı için çok büyük bir vakit kaybı olacaktır. Bunun yerine fotoğrafçı düğün esnasında en fazla kullanacakları lensleri gövdelerine takarak getirdiği takdirde çekilecek fotoğraflar daha öncesinde olmadığı kadar farklı ve güzel bir görüntüye sahip olacaktır.