>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün, her anlamda çiftlerin hemen her duyguyu yaşayacakları ender günlerden bir tanesi olarak bilinir. Böyle olunca da çiftler hemen her detay ile özenli bir şekilde ilgilenir, oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına her şeyi düşünürler. Eskiden çok fazla önemsenmese de günümüzde düğün fotoğrafçılığı klasik fotoğrafçılıktan başarılı bir şekilde ayrıldı. Öyle ki çiftler düğünleri için fotoğrafçılar arasında araştırma yaparken bunun için profesyonel fotoğraf çekimi yapan ve düğünler konusunda yeterli oranda bilgi ve deneyime sahip olan kişiler ile anlaşmaya yapmayı tercih ediyorlar. Peki, çiftlerin profesyonel bir şekilde düğün fotoğrafçılığı yapan kişilerden beklentiler neler? Öncelikli olarak bu kişilerin yeterli sayıda ekipmanlarının olmasına dikkat ediyorlar.

Düğün esnasında yaşanılan şeyler arasından en güzellerini seçmek, profesyonel fotoğraf çekimi yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken şeylerin başında geliyor. Çünkü en güzel fotoğraflar, aslında çiftlerin mümkün olduğu kadar doğal bir şekilde çıktığı fotoğraflardır. Dolayısıyla fotoğrafçı gerek düğün öncesindeki çekimlerde gerekse düğün esnasında en iyi pozları bulmak adına sürekli bir şekilde incelemelerde bulunuyor. Düğün çekimlerinde en fazla dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi, hız. Fotoğrafçı bu esnada ne kadar hızlı bir şekilde çekim yapabilirse, elde edilecek sonuç çok daha iyi olacaktır. Özellikle de kalabalık düğünlerde çekim yapılırken tek fotoğrafçı kimi zaman zorlanır. Böylesi durumların önüne geçmek isteyen fotoğrafçıların yapması gereken şey ise yanında bir yardımcı ile düğüne gelmek.

Böylece düğün fotoğrafçılığı yapacak olan kişi hiçbir pozu kaçırmayacaktır. Fotoğrafçı eğer ki yalnızca iç mekan çekimi yapacaksa düğünden birkaç gün önce buraya gelerek mekan ile alakalı dikkat etmesi gereken şeyler ile alakalı notlarını alabilirler. Bu notların başında ise mekandaki ışık ayarlarını incelemek. Çünkü profesyonel fotoğraf çekiminde en önemli olan şeylerden bir tanesi, ışık. Işığın yeterli gelmediği noktalarda çekilecek olan fotoğrafların kalitesi tahmin edilenden çok daha düşecektir. Bunu engellemek adına fotoğrafçı mekanı inceledikten sonra düğün günü kullanması gereken lensleri yanında getirecek ve herhangi bir sorun yaşamadan çifti ve çiftin yanında kişilerin fotoğraflarını çekmeye başlayacak.