>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

Düğün Fotoğraf Çekimi

Fotoğraflarınızı ister stüdyo ortamında çektirin ister açık havada fotoğrafçı ve video çekimi için en az 1 hafta önceden gün almanız ve kaparo bırakmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde anlaşılan fotoğrafçının son dakika sürprizi yapmasının önüne geçersiniz.
Fotoğrafçıyla anlaştınız ve iş çekimleri yapmaya geldi. Burada bazı konulara dikkat etmeniz halinde en mutlu gününüzü ölümsüzleştirirken, bazı sıkıntıları da yaşamamış olursunuz.  Stüdyo çekiminde nikahtan yaklaşık 2-3 saat önce gidin.  Böylece  müstakbel çiftler “Nikaha geç kalıyorum” endişesinden ve bu endişe nedeniyle fotoğraflarının kötü çıkmasından kurtulmuş olur.
Fotoğrafçının önünde gelin arabasının park edeceği bir yer olması gerekmekte. Eğer mümkünse bu alana başka bir aracın park yapması için fotoğrafçı tarafından ağrıtılması gerekmektedir. Bu olmadığı ve fotoğrafçıdan uzak bir yere park yapıldığı takdirde gelin ve damadın fotoğrafçıya gitmek için yolda yürürken bazı kötü sürprizlere hazır olması (örneğin gelinliğe basılması ya da herhangi bir aracın yerde birikmiş suyu size sıçratması vb) gerekmektedir.
Stüdyo fotoğraflarında fotoğraf çekilecek stüdyo 35 metrekarenin altındaysa saatler sürecek fotoğraf çekiminde hem ortamın sıcaklığı hem günün heyecanından kaynaklanan ter sıkıntınızın yüzünüze vurmasına ve fotoğrafın kötü çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple hem 35 metrekarenin üstünde bir alan hem de klima gibi serinleticiler iyi fotoğraf vermeniz için gerekli olanlardır.
Fotoğraf çektirmeye başlarken fotoğrafçı size nerede ve ne şekilde duracağınızı belirteceği için kendinizi fotoğrafçınıza emanet etmeniz ve iyi pozlar vermek için günün stresini yüzünüze yansıtmamanız bunun için rahat olmanız gerekmektedir.
Eğer stüdyo ortamında değil de açık havada çekimler yapılacaksa tarihi mekanlar, şehrin önemli parkları, Arka planda denizin olacağı sahil alanlarından her hangi bir yer önceden konuşularak belirlenmiş olacağından fotoğrafçının ışık düzeneği bu alanlara uygun olmalıdır. Bu tarz çekimlerde fotoğrafçının yanında ışıkçı ve flaşçı da olması yani fotoğraf ekibinin en az 3 kişiden oluşması gerekmektedir.
Düğün fotoğrafları ise ya girişte ya da resepsiyonda çekilmelidir.  Düğün anları genelde gelinlerimizin ağladığı anlar olduğu için fotoğraf çekilmeden önce makyajın akıp akmadığı kontrol edilmeli, fotoğrafçı ve videocu düğünün son dakikasına kadar yanınızda kalmalı hiçbir pozu kaçırmamalıdır.
Gelin ve damat ister stüdyoda ister düğün ortamında yapılacak çekimlerde  fotoğrafçıdan kaç poz fotoğraf alırsa alsın fotoğrafı çeken kişinin sınırsız olarak her türlü fotoğrafınızı çekmesi gerekmekte.  Fotoğrafçınızla anlaşırken bunu unutmayın.