>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

Çeyiz Listesi

Genç bir kızın evlenme kararı almadan hatta daha beyaz atlı prensi ile tanışmadan önce bir çok çeyizlik eşyası bulunuyor.  Çeyizlik eşyası Türk düğün geleneklerine göre ailenin guru kaynağı olatak düğün öncesi evlerde sergileniyor.
Evlilik kararı alındıktan sonra çeyiz eşyaları ihtiyaç haline geliyor. Çeyiz eşyalarının içinde genelde yatak örtüleri, nevresim takımları, havlu takımı, bornoz takımı, mutfak takımı, vitrin örtüsü, masa örtüsü, yatak örtüsü ve benzeri şeyler çeyiz listesi arasında kesinlikle yer alıyor.
Eski zamanlarda genç kızlar çeyizlik eşyalarını ve kıyafetlerini çeyiz sandığında saklarlarmış. Bu sandık bazı ailelerde nesilden nesile, nineden toruna değerini yitirmeden kalırmış.
Özellikle ceviz oymadan yapılan çeyiz sandıkları sanat eseri sayılırmış.

Günümüzde az da olsa sanat eseri sayılacak çeyiz sandıkları yapılıyor. Tarihi el sanatları da yapılan sandıklarda yansıtılıyor.