>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

ISO AYARI

ASA Ayarları : Analog formatta filmler ışığa olan duyarlılıklarına göre sınıflandırılır. Az ışığa duyarlı olan filmler hızlı, bol ışığa duyarlı olanlar ise yavaş filmler olarak tabir edilir. Örneğin 100 ASA/ISO aydınlık gün ışığına duyarlı normal hızda bir filmdir. Ama az ışığa duyarlı 400 ASA/ISO filmler hızlı filmlerdir.

Analog formatta, filmler ASA/ISO değerlerine gore ayrı ayrı üretilirdi. Bugün dijital formatta dijital sensorün ASA/ISO değerleri dijital olarak çekim anında ayarlanır.

Kompakt makinaların ASA/ISO değerleri 100-800 arasında değişirken, SLR makinalarda bu değerler 100-6400 aralığında geliştirilmiştir. Bu durum her ışık koşulunda  çekim yapılmasını sağlar.

Az ışık alan bir ortamda 400 ve üzeri ASA değerlerini kullanarak rahatlıkla fotograf çekebiliriz.

Ancak bu kolaylığın bir de bedeli var. 100 ASA’nın üzerindeki değerler fotograf üzerinde gren dokusu ve buna bağlı bozulmalar oluşturur.

Sensörün ışık duyarlılığı arttıkça , ışığı algılayan pixeller de büyür. Bu durum fotograf üzerinde bir doku oluşturur ve bozulmalara yol açar. Günümüzde dijital makinalar gren düzeltici sistemler kullanmaktadır.