>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

IŞIK ÖLÇÜM MODLARI

Tarayıcı ölçüm (evaluative): Pozometre, kadrajdaki görüntünün tümünün ışık değerinin ortalamasını alarak ölçüm yapar. Portre veya manzara gibi ışık değerlerinin fazla değişken olmadığı konuların çekiminde kullanılır.

Bölgesel ölçüm (partial):  Pozometre kadrajın ortasına yer alan %8’lik bölümünden ışık ölçümü yapar. Ön planın arka plandan daha karanlık olduğu konularda kullanılır. Böylece makina değerleri ön planı aydınlık yapacak şekilde ayarlar.

Noktasal ölçüm (spot): Pozometre kadrajın tam ortasında yer alan %3-4 lük alanın ışık değerini ölçer ve ayarlarını bu değer üzerinden yapar. Ön planın ışık değerleri açısında arka plandan daha fazla vurgulanması istenen durumlarda tercih edilir.

Merkez ağırlıklı ölçüm: Pozometre ışık değerini merkezinden dışa doğru ölçer. Bu ölçümde ağırlıkla merkezdeki değer ağırlık taşır. Işık değerlerinin fazla değişkenlik göstermediği ortamlarda merkeze vurgu pmak için tercih edilir.

Kelvin (Renk ısısı): Kelvin değeri ışığın renk ısısını ifade eder. Her ışığın bir renk ısısı vardır. Mavi renk en yüksek, kırmızı ise en düşük ısıya sahiptir. Bu durumda gün batımının renk değeri düşük, gün ortasının renk değeri yüksektir.

Dijital fotograf teknolojisi, kelvin değerinin makina üzerinden değiştirilmesine imkan verir. Böylece ortamdaki ışık kaynağına göre makinamızın kelvin değerini ayarlayıp, daha doğru renk tonları elde edebiliriz.

Işık kaynaklarının kelvin değerleri aşağıdaki şekildedir:

  • Mum ışığı                                        1500K.
  • 100watt. Tungsten ampul                2800K.
  • Halojen Ampul                                3200K.
  • TTL flaş                                           5200-5500K.
  • Paraflaş                                            6200K.
  • Sabah Güneşi                                   5200K.
  • Öğlen güneşi                                    6200K.
  • Kapalı hava                                      6200K.
  • Öğleden sonra mavi gökyüzü          10000-12000K.

AF Modları

One shot AF.:Sabit konuların çekiminde tercih edilen netleme sistemidir. Netleme noktaları konu üzerinde sabit kalır.

Al Servo AF: Hareketli konuların çekiminde kullanılan netleme sistemidir. Netleme noktaları hareketi takip eder.

Al Focus AF: Sabit konunun harekete geçmesi beklenen durumlarda kullanılan sistemdir.

asansör etiketi ankara metal etiket ankara uv baskı ankara ankara sosyal medya ajansı tabela ankara ankara araç giydirme alüminyum kutu harf ankara bayrak ve flama kapı isimliği ankara dijital baskı ankara  totem ankara  lateks baskı ankara asit indirme etiket folyo etiket rezopal etiket endüstriyel etiket  Uyarı ve İkaz Etiketleri Ankara Uv Baskı Etiket Ankara mimari yönlendirme ankara branda baskı ankara vinil germe tabela ankara  inşaat tabelası ankara dekota foreks tabela ankara pleksi etiket ankara  dokuma etiket ankara baskes etiket ankara pvc etiket ankara pvc etiket ankara pirinç etiket ankara  paslanmaz etiket ankara opak etiket ankara iş güvenliği levhaları ankara gümüş yaldız etiket ankara serigrafi baskı ankara folyo kesim ankara folyo kesim ankara taş baskı ankara braille alfabesi levhası ankara kare kodlu etiket ankara  görme engelliler için etiket ankara görme engelliler için etiket ankara grafik tasarım ankara fotoğraf çekimi ankara web tasarım ankara kurumsal kimlik ankara video çekimi ankara seo ankara seo ankara  düğün fotoğrafçısı