>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

Düğün Hikayesi Çekimi

Düğün günleri, çiftlerin bir taraftan inanılmaz gergin olurken aynı anda mutlu oldukları günlerden bir tanesidir. Birlikte bir hayata adım atacak çiftler, bu mutlu günlerinde tüm sevdiklerini yanlarında görmek isterler. Bunun için de uzun süreli bir hazırlık yaparlar. Bu hazırlıkları yaparken de dikkat edilen şeylerden bir tanesi, mümkün olan en iyi şekilde düğün gününün fotoğraflanmasıdır. Genel olarak düğün fotoğrafları denildiği zaman insanların ilk olarak akıllarına gelen şeylerin başında, gerek gelin ve damadın gerekse ailelerin, akraba ve yakınların fotoğraflarının çekimi gelir. Bu çekimlerde kullanılan ekipmanlar her ne kadar farklı olsa da ne yazık ki ortaya çıkan fotoğraflar genel olarak birbirinin aynısı olarak görülebilir. Ancak son zamanlarda özellikle de yurtdışındaki düğünlerde farklı bir fotoğraf çekimi uygulanmaya başladı.

Düğün hikayesi

adı verilen bu çekim tekniği, bilinenlerden oldukça farklı.

düğün hikayesi

çekimlerinde öncelikli olarak yalnızca düğünün olduğu bölümde fotoğraf çekimi yapılmıyor. Düğünün olacağı günün sabahından itibaren fotoğrafçı gelinin yanına geliyor ve anlaşılan süreye kadar bütün bir gün içerisinde meydana gelen gelişmeleri profesyonel bir şekilde çekiyor. Bilinenin aksine

düğün hikayesi

çekimleri yapılırken yalnızca gelin ve damadın fotoğrafları çekilmemektedir. Bunun yanı sıra gün içerisinde meydana gelen olaylar, bu olaylar meydana gelirken gelin ya da damadın yanında yer alan herkes de bu çekimin içerisinde yer alır. Daha sonrasında eğer çiftin böylesi bir isteği olursa, kurgusal olarak hazırlanmış bir yerdew, dış mekan çekimleri de yapılır.

Çiftler düğün günü farklı yerlerde hazırlanıyorsa düğün hikayesi çekimi için iki fotoğrafçı kullanılmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak tek fotoğrafçı ile de çalışılabiliyor. Bunun için öncelikle çiftin fotoğrafçı ile görüşmesi, bu hikayede ağırlıklı olarak nelerin çekileceği gibi detaylar belirlenirken kaç fotoğrafçı ile çalışılmasının istendiği gibi konularda da çalışmalar yapılmakta ve böylece düğün günü ile alakalı planlar başarılı bir şekilde hazırlanmış olur. Yapılması istenen dış mekan çekimlerinde ise genel olarak fotoğrafçıların tercihi, düğün salonu ile evin güzergahı arasında bulunan yerler. Çünkü bu fotoğraflar da yine aynı gün çekileceğinden uzak bir yerlerde bu çekimin yapılması demek, çok fazla zaman kaybedilmesi anlamına gelecektir.

Böylesi durumlar da ne yazık ki çiftlerin

düğün hikayesi

çekiminde çok daha gergin olmasına yol açacaktır. Çiftlerin düğün hikayeleri ile alakalı akıllarında yer eden soruların başında, düğün günü çekimlerin nasıl bir ortam olacağı ya da bu çekimlerin nasıl gerçekleştirileceği. Fotoğrafçılar, bu konuda oldukça profesyonel çalışmalar yaptıklarından düğün öncesinde çiftlerle bir araya gelirler ve düğün için yapılan program hakkında bilgi alırlar. Böylece düğün esnasında yapılacak olan her türlü şey, fotoğrafçı tarafından bilinecek ve fotoğraf çekimleri de bu program doğrultusunda hareket ederek düğün hikayesi ile alakalı gerekli çekimler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.