>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

DSLR FOTOĞRAF MAKİNESİ NEDİR?

Kaliteli fotoğraf çekimi ve makina kullanımı hakkında bilgiler paylaşmıştık. Peki bu DSLR fotoğraf makinesi nedir ? Günümüzde insanların yavaş yavaş DSLR fotoğraf  makinesi almaya başladığı bilinmektedir. En son teknoloji ile geliştirilen telefonların görüntü kalitesi artarken profesyonel makinelerin satışlarının yüksek derecede düşmesi bekleniyordu. Ancak tam tersi oluyor gün geçtikçe profesyonel makine satışları artış gösteriyor. Kaliteli görüntüden daha kaliteli bir görüntü olabileceğini kabul eden insanlar herkezin kendi işini yapması gerektiğini düşünerek fotoğraf makinelerini uyandırmaya başladılar. DSLR fotoğraf makineleri Lens, rekleks ayna, obtüratör, sensör, focus screen, biriktici lens, pentaprizma, parçalarından oluşmaktadır.
Fotoğraf çekme olayı ise şu şekilde gerçekleşir. İstenen objeden yansıyan ışık, önce objektifte ulaşır ve odaklanır. Sonra süratle objektifin içindeki bulunan ve adına diyafram denen diske ulaşır. Bu diskin görevi gelen ışığın şiddetinin ayarlanabilmesidir. Bu görevi ise ortasında bulunan ve kullanıcı tarafından ayarlanabilen bir delik sayesinde yapar. Objektifte toplanan ve odaklanan ışık diyaframdan geçer ve örtücüye ulaşır. Örtücü perde çekim sırasında önceden seçilen  süre boyunca açık bırakarak, ışığın film üzerine düşmesini sağlar.