>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

ÇEKİM MODLARI

Auto: Bu modda, makina uygun ışık kosullarını ölçer ve çekim ayarlarını kendisi düzenler. Bu modda kullanıcı sadece kadrajı belirler; çekim değerlerine müdahale edemez. Bu temel düzey kullnıcıların tercih ettiği bir mod olsa da her zaman basarılı sonuç vermez. Fotograf makinalarına üretim aşamasında, ortalama ışık kosullarında kullanılacak ortalama değerler kaydedilir. Makina çekim sırasında ortamdaki ışık  kosulları her zaman dogru ölçülemez. Bu durum yanlış pozlanmış fotograflara yol açar.

Manzara Modu: Dogada yapilacak çekimlerde tercih edilir. Bu modda makina ışık koşullarını ölçüp WB, ASA, diyafram ve örtücü değerlerini belirleyerek çekime hazır hale gelir.

Portre: Makina porte çekimi için uygun ortalama değerler üzerinden çekim değerlerini belirler. Doğru ışık koşullarında iyi portreler çekilebilinir.

Hareket: Bu mod hareketli bir konunun çekimi için geliştirilmiştir. Bu modda makina genellikle yüksek örtücü hızlarında çekim yapacak şekilde hazırlanmıştır.

Makro: Bu mod küçük objelerin ve çekiminde kullanılır. Makro çekim, Kompakt makinalar ile SLR makinalar arasında farklılık gösterir.

Kompakt makinaların objektiflerinde entegre bir makro özellik bulunur. Doğru kullanıldığında, bu makro özellikle başarılı sonuçlar alınabilir.

SLR makinalarda ise makro çekim sadece gövdeye makro ojektifler takıldığında söz konusu olur.

Program (P): Bu yarı otomatik çekim modudur. Program modunda diyafram ve örtücü hızı, ışık koşullarına uygun olarak, makina tarafından belirlenir. Ancak, auto modundan farklı olarak, kullanıcı bu değerlere “poz telafisi” müdahale edebilir. Kullanıcı, ASA değerlerine, WB ve çekim hızını da kontrol edebilir.

Örtücü Hızı Öncelikli Çekim (TV/T): Bu modda kullanıcı, örtücü hızını manuel olarak belirler; makina ortam ışığını ölçerek bu örtücü hızına uygun diyafram değerini saptar. Çekim bu değerlere gore yapılır. TV/T modu hareketli konuların çekiminde  (hızlı) veya az ışıklı (yavaş) ortamlardaki çekimlerde tercih edilir.

Diyafram Öncelikli Çekim (AV/S): Diyafram değerinin kullanıcı tarafından belirlendiği bu çekim modunda makina bu değere uygun örtücü hızını belirler. Diyafram öncelikli çekim, alan derinliğinin önemli olduğu çekimlerde tercih edilmelidir.

Poz Telefisi: Pozometrenin ölçtüğü, diyafram-örtücü hızı değerleri her zaman konuyu doğru bir şekilde aydınlatamaz. Bazen açık (fazla pozlanmış), bazen de karanlık (az pozlanmış) fotograflar ortaya çıkar. Bu durumda çekim değerlerine müdahale gerekir.Poz telafisi kadranında yer alan -2/+2 aralığında pozlama artırılabilir veya azaltılabilir.

Manuel: Bu modda makina değerlerinin tümü kullanıcı tarafından belirlenir; makina otomatik bir ayar yapmaz.