>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

= ( 0 )

BEYAZ AYARI

Her ışık kaynağının duyarlı yüzey üzerindeki etkisi farklıdır. Analog formatta filmler gün ışığına hassasiyet referans alınarak üretilir. Bu nedenle gün ışığı dışındaki ışık kaynakları fotografta renk bozulmalarına yol açar: Tungsten ışık fotografta turuncu etki bırakırken, fluorescent mavi etki bırakır, kapalı havada ise gri bir renk fotografa hakim olur.

Bu durum analog formatta düzeltici filtreler (80A, 80B, 80C) kullanılarak olumsuz renk etkileri giderilir.

Dijital formatta da sensörler gün ışığına uyumlu olarak üretilir, ancak bu formatta renk filtrelerle değil dijital olarak düzeltilir. Bu fonksiyon, beyaz ayarı olarak adlandırılır.

Fotograf  makinasının beyaz ayarı (WB) menüsünden ortama uygun renk seçeneği belirlendiğinde, makina işlemcisi sensörden gelen görüntüyü menüde seçilen renk seçeneğine göre işler.

Bugün dijital fotograf makinalarının genellikle 8 beyaz ayarı olur:

Auto

Gün ışığı

Bulutlu Hava

Gölge

Tungsten

Fluorescent

Flaş

Özel Ayar (custom):