>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

Funda & Mehmet

Düğün Hikayesi Çekimi

Farklı çekim tekniklerini kullanmak isteyen fotoğrafçıların son dönemlerde çiftlere en fazla önerdiği çekim türlerinden bir tanesi, düğün hikayesi çekimi. Bu çekimin en önemli özelliklerinin başında, klasik tarzda düğün fotoğrafı çekimlerinden çok farklı olması. Bilindiği üzere düğün için fotoğraf çekimi yapılırken genel olarak düğünün yapılacağı alana fotoğrafçı gelir ve burada genel olarak herkesin bildiği, klasik tarzdaki çekimlerini gerçekleştirir. Daha sonrasında da fotoğraflar albüm içerisinde çiftlere sunulur. Görüntü olarak yüksek bir kalitede olsa da bu tarz fotoğraflar aslında çiftlerin düğün günleri ile hatırlamak istedikleri ayrıntıları içerisinde barındırmaz. Çünkü bu fotoğraflarda aslında eksik olan şeyler, çiftlerin ve yakınlarının o anki duygularıdır.

Şimdilerde kullanılan düğün hikayesi çekimlerinde konsept tam anlamıyla çiftlerin istediği gibi. Günün ilk saatlerinden itibaren yapılmaya başlanan çekimler, fotoğrafçı ile yapılan anlaşmaya göre ilk dans veya nikah sonrasında çekimler sona erecektir. Ancak ülkemizde yeni yeni ortaya çıkan bu tarz düğün hikayesi çekimleri artık pek çok çiftin düğünleri için fotoğrafçılar arasında seçim yaparken seçtikleri ilk tarz olarak da öne çıkıyor. Bu çekimi diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise çekimlerin sabahtan ya da fotoğrafçı ile yapılan görüşmeler sonrasında belirlenen yerde başlaması. Kimi çiftler düğün sabahından itibaren her detayın ölümsüzleştirilmesini isterler. Kahvaltı, düğün hazırlıklarının başladığı an, kuaför derken düğün salonuna kadar meydana gelen gelişmeler fotoğrafçılar tarafından fotoğraflanır.

Bu tarz bir düğün hikayesi çekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en büyük ayrıntıların başında ise kaliteli bir fotoğrafçı ile çalışmak geliyor. Çünkü konsept gereği fotoğrafçı gün boyunca çiftin yanında olacaktır. Konusunda yeterli deneyime sahip olmayan fotoğrafçıların çekim kalitesi her ne kadar üst düzeyde olsa da çekim esnasında kendini çok fazla belli etmesi demek, çekimlerin istenilen düzeyde olmamasına neden olacaktır. Kalitesini ve deneyimini belli eden fotoğrafçılar, çiftlerin yanındayken kesinlikle onların hareketlerine mani olmazlar ve böylece fotoğraf çekimi esnasında herhangi bir sorunun olmamasına yardımcı olur. Hatta düğün hikayesi çekimi yapılırken oluşan, fotoğrafçının dışındaki sorunlar da yine fotoğrafçıların yardımı ile çözülür, böylece ortaya tahmin edilenden de etkili ve eğlenceli fotoğraflar çıkmış olur.

Herhangi bir sorun meydana gelmeden düğün hikayesi çekimi yapılması için fotoğrafçı ile çekim öncesinde ayrıntılı bir şekilde görüşme yapmak gerekiyor. Çünkü böylece çiftler nasıl bir çekim istediklerini belirtir, fotoğrafçı da çiftlere gerek çekim kalitesi gerekse çekim işleminin gerçekleşmesi esnasında yapılan şeyleri onlara ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. Böyle olunca da çiftler fotoğrafçının kaçta geleceği, nerelerde çekimler yapılacağı gibi detaylar ile alakalı istedikleri her türlü sorunun da cevabını almış olacaklardır. Daha sonrasında yapılacak çekimler, çiftlerin tam anlamıyla istedikleri yüksek kalitede tamamlanacak ve düğün günü ile alakalı istenilen her türlü detay, fotoğraflarda ölümsüzleştirilecektir.