>

. Düğün Fotoğraflarında İddalıyız !

İddamızın nedeni 1.200.000 den fazla deklanşöre basmış olmaktan geliyor.

. Armut.com ‘a üye olduk.

. Hizmetlerimiz

Düğün, Düğün hikayesi, Düğün öyküsü, Düğün masalı, Tam gün hikayesi, Tüm gün hikayesi
Düğün fotoğrafçısı, Düğün fotoğrafçılığı, Dış çekim, Düğün albümü, Düğün hikayesi fiyatları, Düğün filmi, Düğün klibi, Düğün çekimi, Düğün davetiyesi, Save the date, Düğün fotoğraf çekimi, düğün albümü, gelin damat, Düğün fotoğrafçıları, Düğün fotoğrafçısı ankara, Düğün fotoğrafçısı fiyatları, Düğün fotoğrafları, Düğün fotoğrafı çekim teknikleri

'

Ahmet & Pınar

Düğün Hikayesi

Çiftlerin en mutlu günlerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki düğünler. Beraberliklerini sevdikleri ile kutlamak isteyen çiftler, bunun için günler öncesinden araştırmalar yapıyor ve heyecanla bu günün gelmesini bekliyorlar. Fakat bu kadar araştırma içerisinde çoğu zaman en önemli detayı unutuyorlar. Çünkü bu güzel günü hazırlarken aslında gününü çok daha güzel hale getirecek fotoğraf çekimlerini nasıl yapması gerektiğini bilemiyorlar. Halbuki özellikle de düğün hikayesi çekimi sayesinde artık yalnızca düğünde yaşanılan gelişmeler ölümsüzleştirilmiyor. Bunun dışında fotoğrafçı tüm bir gün ile alakalı en güzel detayları bularak fotoğraflıyor. Daha çok yurtdışında kullanılan bu tarz fotoğraf çekimleri, artık ülkemizde de pek çok farklı fotoğrafçı tarafından başarılı bir şekilde yapılıyor.

Genel olarak

düğün hikayesi

çekimi demek, düğün gününün sabahından itibaren her türlü detayın başarılı bir şekilde fotoğraflandırılması anlamına geliyor. Yani gelin ve damat sabah kalktıktan sonra belirlenen saatte fotoğrafçı kişilerin evlerine ya da fotoğraf çekiminin başlanacağı yere gelir ve burada fotoğraf çekmeye başlar ve düğün hikayesi başlamış olur. İlk başlarda oldukça zormuş gibi görülen bu durum, aslında oldukça kolay bir şekilde ilerliyor. Fotoğrafçı bir taraftan fotoğrafları çekerken diğer bir taraftan da çiftlere yardımcı olmaya devam ediyorlar. Böylece aslında çok sorunlu geçeceği düşünülen fotoğraf çekimleri kısa süreler içerisinde düşünülen de eğlenceli geçmeye başlıyor. Bu tarz bir fotoğraf çekimi istendiği zaman öncelikli olarak fotoğrafçı ile irtibata geçmek gerekmektedir. Düğün hikayesi çekimlerinde fotoğrafçının önemi çok büyüktür.

Fotoğrafçı ile yapılacak planlar sonrasında gün içerisinde herhangi bir aksilik yaşanmadan fotoğraf çekim işlemleri de gerçekleştirilmiş oluyor. Çiftler eğer ki gelin ve damat için çekim yapılmasını istiyorlarsa bu konuda fotoğrafçı ile görüşmesi ve iki fotoğrafçı talep etmesi gerekmektedir. Çünkü özellikle de sabah saatlerinde çekim yapılması gerektiği zaman gelin ve damat genellikle iki farklı yerde bulunuyor. Bu durumda düğün hikayesinde kopukluklar meydana getiriyor. Aynı fotoğrafçı eğer ki iki farklı yerde kişilerin fotoğraflarını çekmek istedikleri zaman ortaya ciddi anlamda zaman sorunu çıkacaktır. Bunun nedeni ise düğün hikayesi çekimlerinin düğün günü yapılması. Düğün günü zaten kısıtlı olan zaman diliminde fotoğrafçı mümkün olan en kısa süreler içerisinde istenilen çekimleri yapmak zorundadır.

Dolayısıyla istendiği iki gelin ve damat için çekim yapılmak istendiği takdirde iki fotoğrafçı, gelinliğe ağırlık verilmek istendiği zaman ise tek bir fotoğrafçı ile düğün hikayesi çekimine başlanır. Çekimin ilk aşamalarında daha çok düğün için yapılan hazırlıklar ve bu hazırlıklarda medyana gelen keyifli ve duygusal anlar da objektiflere takılarak düğün hikayesine dahil ediliyor. Ancak

düğün hikayesi

çekimi yaptırmak için fotoğrafçı arayışına girilecekse özellikle de düğün sezonunda mutlaka düğünden 4 5 ay öncesinde bu işlemin yapılması gerekmektedir. Böylece yapılacak seçimler kaliteli fotoğrafçılar arasında olacaktır. Bunun sonrasında da çiftler arzu ettikleri düğün hikayesine oldukça etkili bir şekilde kavuşacak, düğündeki anılarını her zaman yaşamaya devam edecektir.